KONST / Litografier / Färglitografi 16123017
nr 1612 3017
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Signerad Märtha Bolin, numrerad 19/70, Västerbron. Färglitografi, bildmått: 43x37 cm, yttermått inklusive ram: 53x71 cm
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 15 april 2024
kl 18:16:03
100 kr
150 kr
200 kr
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason